Ile kosztuje mundur harcerski i jak stać się jego dumnym posiadaczem?

Jeśli rozpoczynasz lub planujesz rozpocząć swoją przygodę z harcerstwem, pewnie zastanawiałeś się już nad tym, ile kosztuje mundur harcerski. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Postaramy się przybliżyć Ci to zagadnienie, wytłumaczyć tajniki mundurowych symboli i spojrzeć na temat w nowym świetle.

czytaj całość »
Co zabrać na obóz harcerski? Poznaj listę niezbędnych rzeczy!

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na obóz harcerski, a spakowanie się na niego wydaje Ci się być czarną magią, to dobrze trafiłeś! Co zabrać na obóz harcerski? Z wielką chęcią udzielimy Ci sprawdzonych i przydatnych wskazówek. Właściwe przygotowanie to podstawa. Dobre nastawienie to wiele, ale nie wszystko. Jeśli masz możliwość, rozpocznij przygotowania odpowiednio wcześnie. W ten sposób unikniesz nieprzespanej nocy, myśląc, czy masz już wszystko. Co zabrać na obóz harcerski? Spieszymy z odpowiedzią!

czytaj całość »
Co oznacza symbolika harcerska? Wyjaśniamy!

Chcesz zostać harcerzem? A może już nim jesteś, ale szukasz niezbędnej Ci wiedzy? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest skierowany do Ciebie. Dziś pomożemy Ci poznać tajniki symboliki harcerskiej. Czytaj dalej i dowiedz się tego, jakie symbole powinieneś rozróżniać oraz tego, jakie są ich znaczenia. 

czytaj całość »
ZHP a ZHR – poznaj podobieństwa i różnice obu organizacji harcerskich

Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej funkcjonuje kilka organizacji harcerskich, a do najważniejszych należą Związek Harcerstwa Polskiego oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Choć stawiają na podobne wartości, chociażby budowę braterstwa i odpowiedzialności, odróżniają się od siebie w kilku aspektach. Jakie są wobec tego główne podobieństwa i różnice pomiędzy ZHP a ZHR? Przedstawimy najważniejsze z nich.

czytaj całość »
Jakie są prawa harcerskie? Poznaj je wszystkie!

Będąc harcerzem należy realizować wyznaczone odgórnie obowiązki, a także przestrzegać prawa harcerskiego. Stanowi ono podstawę wychowania harcerskiego, a także umożliwia odpowiedni rozwój każdego członka tej organizacji. Czytaj dalej i poznaj dokładniej prawo harcerskie, a także dowiedz się, jaki jest jego cel. 

czytaj całość »
Jak powinien wyglądać kompletny strój harcerza? Sprawdź koniecznie!

Strój harcerski dla każdego harcerza jest bardzo ważny. Wiele osób zastanawia się, z czego składa się kompletny mundur harcerza.  Jeśli stoisz przed koniecznością wyboru stroju harcerskiego dla dziecka, sprawdź koniecznie, o jakich elementach munduru musisz pamiętać. Dzisiaj na naszym blogu przedstawiamy, jak wygląda kompletny mundur harcerski. Przeczytaj koniecznie i bądź przygotowany na odpowiedni zakup.

czytaj całość »
Historia i funkcjonowanie harcerstwa w Polsce

Znasz powiedzenie “słowo harcerza!”? Kiedyś często się tak mówiło, żeby zaznaczyć, że jest się prawdomównym, nawet wtedy, kiedy nie było się harcerzem. No właśnie, harcerz to osoba, która nigdy nie powinna kłamać, a wręcz dawać przykład innym w wielu kwestiach życiowych. Harcerstwo w Polsce istnieje już od ponad stu lat i chociaż nie jest o nim bardzo głośno, to ta organizacja nieustannie funkcjonuje. Dziś opowiemy Wam kilka słów o historii harcerstwa w Polsce i na czym ono polega, koniecznie przeczytajcie.

czytaj całość »
Czym wyróżniają się stopnie harcerskie ZHP? Dowiedz się, jak zdobyć odznaczenie!

Dlaczego powinieneś dbać o rozwój różnorakich umiejętności? To bardzo proste – nabyte wcześniej cechy będą nieocenioną pomocą w dorosłym życiu. Wykształcisz w ten sposób samodzielność, a także staniesz się porządnym oraz aktywnym członkiem społeczeństwa. Dlatego świetnym pomysłem jest zapisanie się do harcerstwa. Jesteś już nastolatkiem? A może nadal uczęszczasz do szkoły podstawowej? Nie jest to ważne, bo organizacja przyjmuje ludzi w różnym wieku. A w trakcie tej niezwykłej przygody możesz zdobyć różne odznaczenia! Dowiedz się, czym wyróżniają się stopnie harcerskie ZHP i przystąp do przygody swojego życia.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl