Ile kosztuje mundur harcerski i jak stać się jego dumnym posiadaczem?

Jeśli rozpoczynasz lub planujesz rozpocząć swoją przygodę z harcerstwem, pewnie zastanawiałeś się już nad tym, ile kosztuje mundur harcerski. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Postaramy się przybliżyć Ci to zagadnienie, wytłumaczyć tajniki mundurowych symboli i spojrzeć na temat w nowym świetle.

Czym dla harcerza jest mundur?

Mundur to wizytówka każdego harcerza. Jak mówi stare przysłowie: „jak Cię widzą, tak Cię piszą". Ma on wyjątkowe znaczenie i składa się z wielu elementów. To, ile kosztuje mundur harcerski, jest ściśle powiązane z tym, czego aktualnie potrzebujemy. Spokojnie! Nikt nie każe kompletować stroju harcerza w jeden wieczór. Na wszystko przyjdzie czas.

Elementy, które składają się na mundur harcerski

To, co wpływa na kwestię tego, ile kosztuje mundur harcerski, jest spowodowane jakością materiałów, z których jest on wykonany. Bez obaw. Masz cały rok na to, by uzupełnić swój strój przed pierwszym obozem. Przykładowy koszt poszczególnych elementów to:

– bluza – ok. 110 zł,

– bluza polarowa – ok. 100 zł,

– bojówki – ok. 90 zł,

– spodenki – ok. 90 zł,

– fartuch – ok. 85 zł,

– spódnica – ok. 75 zł,

– kołnierzyk – ok. 10 zł,

– beret – ok. 40 zł,

– getry – ok. 15 zł,

– wywijki – ok. 9 zł,

– pas harcerski – ok. 20-50 zł,

– sznur harcerski – ok. 5-25 zł,

– buty trekkingowe – ok. 150-300 zł.

Pomyśl o elementach, które dotyczą Ciebie i których konkretnie Ty potrzebujesz. Nie dodawaj na zapas wszystkich sum. Ty sam nie potrzebujesz wszystkiego, prawda? Może zuchowi przydadzą się krótkie spodenki, ale dla Ciebie bojówki na sam początek będą wystarczające. To, ile kosztuje mundur harcerski, na pierwszy rzut oka wydaje się być zawrotną sumą. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Rozsądnie rozplanuj swój budżet, a z pewnością podołasz.

Mundur harcerski – symbole nie są przypadkowe

Znaki, które widnieją na mundurze, nie są zwykłą ozdobą. Każdy niesie za sobą konkretną historię. Nawet najmniejszy symbol coś oznacza. Należą do nich: 

liljka, czyli symbol szczytnych ideałów każdego harcerza. Ma różne wersje. W naszym sklepie znajdziesz lilijki zrobione na zatrzask, nakrętkę lub bolec. W ofercie widnieje również lilijka miniaturowa oraz oksydowana. Specjalnie dla instruktorów harcerstwa stworzyliśmy haftowane lilijki w różnych kolorach.

gwiazdka zuchowa – odpowiada stopniowi, który osiągnął uczestnik.

krzyż harcerski – zostaje nadany po wcześniejszym harcerskim przyrzeczeniu. Z dumą noszony na mundurze. 

pierścień, który przyozdabia chustę i często łączy się z harcerskim logiem lub innym symbolem. 

flaga Polski jako symbol patriotyzmu.

pagony, ściśle związane ze stażem w zgromadzeniu.

inne znaczki – związane z ojczyzną, Powstaniem Warszawskim i danym ZHP.

Wszystkie powyższe elementy nie kosztują więcej niż kilka złotych. Ich ceny są przystępne, co czyni z nich akcesoria na każdą kieszeń. Symbole, które co jakiś czas się zmieniają to najmniejszy koszt w wyposażeniu munduru.

Skompletuj z nami swój harcerski strój

Mundur kompletujemy starannie, krok po kroku. Niech nie przeraża Cię więc to, że jego koszt może przerosnąć Twoje możliwości. Ubiór harcerza ma ogromne znaczenie. Wiele można z niego wyczytać. To, ile kosztuje mundur harcerski, niech nie będzie przeszkodą. Pamiętaj – wszystko w swoim czasie. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszych produktów. Znajdziesz w niej poszczególne elementy harcerskiego munduru w naprawdę przystępnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl