Co zabrać na obóz harcerski? Poznaj listę niezbędnych rzeczy!

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na obóz harcerski, a spakowanie się na niego wydaje Ci się być czarną magią, to dobrze trafiłeś! Co zabrać na obóz harcerski? Z wielką chęcią udzielimy Ci sprawdzonych i przydatnych wskazówek. Właściwe przygotowanie to podstawa. Dobre nastawienie to wiele, ale nie wszystko. Jeśli masz możliwość, rozpocznij przygotowania odpowiednio wcześnie. W ten sposób unikniesz nieprzespanej nocy, myśląc, czy masz już wszystko. Co zabrać na obóz harcerski? Spieszymy z odpowiedzią!

Co zabrać na obóz harcerski? Przygotuj listę

Bagaż na obóz harcerski wymaga dobrego przemyślenia. Jakie rzeczy zabrać? W kwestii efektywnego planowania list nigdy za dużo. Mądry plan pozwoli Ci uporządkować myśli i przelać je na kartkę papieru. Możesz wspomóc się tabelą, którą podzielisz na poszczególne kategorie. Pierwszą niech będą ubrania, drugą sprzęty obozowe, trzecią kosmetyczka, czwartą apteczka etc. Skonsultuj listę z harcerskim kolegą lub z druhem – w końcu co dwie głowy to nie jedna! To, co zabierzesz na obóz harcerski, w dużej mierze wpłynie na komfort Twojego obozowego życia.

Oczywista oczywistość, czyli plecak

Plecak w życiu harcerza na obozie to podstawa – bez niego ani rusz. Na obóz harcerski powinieneś zabrać dwa plecaki. Duży – żeby spakować się na cały wyjazd i mały – przyda się na co dzień. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment różnych plecaków. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Rzeczy, które zabierasz w każdą podróż

Obóz harcerski, poza swoim wyjątkowym klimatem, rządzi się także prawami każdego dłuższego wyjazdu z domu. Nie wszystko z listy przydatnych na nim akcesoriów Cię zaskoczy. Warto zwrócić uwagę na to, co na obóz harcerski zabrać należy szczególnie:

– ubrania na każdą pogodę – od stroju kąpielowego po polar, ciepłą czapkę i taką z daszkiem;

– odpowiednie obuwie – to, o którym będzie mowa + klapki, sandały i buty sportowe;

– okulary przeciwsłoneczne;

– notatnik i coś do pisania;

– rzeczy do spania. Uwaga! W przypadku obozu konieczny będzie śpiwór i karimata;

– kosmetyczkę z rzeczami codziennego użytku;

– apteczkę – warto zaopatrzyć się w też środek przeciwko komarom i ukąszeniom. Na obozie harcerskim kontakt z naturą jest codziennością. Nie zapomnij o lekach przyjmowanych na stałe!

– przekąski, które się nie zepsują i nie będą pożywieniem dla mrówek;

– dokumenty.

Widzisz różnicę między bagażem na obóz harcerski a bagażem na inne wyjazdy? Jeśli wybierasz się na obóz po raz pierwszy, to poświęć chwilę na szczegółowe przemyślenie tego, co może Ci się na nim przydać.

Na obóz harcerski zabierz koniecznie… 

To, bez czego nie możesz ruszać na harcerski wyjazd to:

– pełne umundurowanie. Należą do niego: koszula mundurowa z pagonami, spódnica lub spodnie mundurowe, pas harcerski, chusta, getry, pagony oraz plakietka;

– specjalne buty trekkingowe;

– ekwipunek potrzebny do przygotowywania oraz spożywania posiłków;

– nóż, latarka, przyrządy do rozpalania ognia, kompas, sakiewka i wszystko to, z czym czujesz się pewniej i bezpieczniej!

Przydatne umilacze

Przydatne umilacze to rzeczy, bez których przetrwasz, ale jeśli ich nie zabierzesz, to możesz odebrać sobie tym samym niejedną przyjemność. Należą do nich dostępne w naszym sklepie śpiewniki obozowe, powieści harcerskie oraz materiały pełne pomysłowych gier i technik. Podczas zastanawiania się nad tym, co zabrać ze sobą na obóz, z pewnością warto wziąć je pod uwagę.

Bezpiecznie wyrusz na przygodę!

Przed obozem pamiętaj o dbaniu o zdrowie i nabraniu sił. Dokładnie wysłuchaj wskazówek opiekunów dotyczących tego, co powinieneś zabrać ze sobą na swój obóz harcerski – zwłaszcza jeżeli jest to Twój pierwszy tego typu wyjazd. Już teraz serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w niej profesjonalny ekwipunek prawdziwego skauta, który z pewnością przyda Ci się na harcerskich wyjazdach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl